четвер, 26 травня 2016 р.

Матеріали вчителів МО

Вчитель біології та екології СШ №2 Борисова Н.А.

  


 
 

                                         Заповідники, заказники, національні парки
Вивчення параграфа допоможе вам:
•   пояснювати призначення природоохоронних територій;
•   називати найвідоміші в Україні заповідники, заказники, національні парки.
У державі важливою справою є створення природоохоронних територій — заповідників, заказників, національних парків тощо.
В Україні існує 20 заповідників, 303 заказники, 17 національних природних парків.
Ознайомимося з ними ближче.
Заповідники України. їх створюють з метою збереження в природному стані певних видів організмів і проведення наукових досліджень.
Серед 20 заповідників України найбільшими за територією і масштабами наукових досліджень є Асканія-Нова, Чорноморський, Дунайський, Карпатський, Кримський.
Заповідники — природоохоронні території, створені для збереження видів живих організмів та виконання наукових досліджень.
Заповідник Асканія-Нова — унікальний куточок природи в Херсонській області, своєрідний музей під відкритим небом, де збереглися неораний степ, стародавні кургани, раніше створені жителями цих земель кам’яні статуї. Це перший заповідник України, закладений понад сто років тому. На території заповідника розташований Український науково-дослідний інститут тваринництва степових районів Асканія-Нова.
Із часу заснування заповідника і до наших днів у ньому існує зоопарк Асканія-Нова. За кількістю видів тварин і науковою роботою йому немає рівних серед країн СНД. Він є одним із найкращих у світі. Щорічно його відвідують близько 68 тис. осіб. У зоопарку утримуються 114 видів тварин, у тому числі такі, що перебувають під загрозою зникнення (мал. 186).

Немає коментарів :

Дописати коментар